Antsvoris

mergina2

Kai kalbame apie liekną kūną, dažniausiai galvojame apie grožį. Tačiau mūsų sudėjimas, svoris taip pat daro didelę įtaką ir sveikatai. Antsvoris yra viena iš svarbiausių XXI amžiaus visuomenės sveikatos problemų.  Pasaulio sveikatos organizacija antsvorį apibūdina kaip asmens sukauptą perteklinį kūno riebalų kiekį, keliantį riziką susirgti įvairiomis ligomis.

Dauguma apkūnių žmonių anksčiau ar vėliau ima skųstis sveikatos sutrikimais, pablogėjusia savijauta. Net ir tada, kai svoris normalus, grėsmę gali kelti vidinės riebalų sankaupos, kurių nei matome, nei jaučiame. Anstvoris ne tik turi įtakos kūno antropometriniams duomenims, bet ir gyvenimo kokybei, psichoemocinei būsenai.

O kaip apskaičiuoti ir kontroliuoti antsvorį?

Grubus populiacinis rodiklis antsvoriui / nutukimui įvertinti yra kūno masės indekso (toliau – KMI) apskaičiavimas:

kmi

 

Kūno masės indeksas (KMI) yra kūno svorio ir ūgio santykis. Kaip rodo apibrėžimas, KMI apskaičiuoti reikalingi du rodikliai: svoris kilogramais ir ūgis centimetrais. Formulė – svoris dalijamas iš kvadratu pakelto ūgio.


Gauta reikšmė lyginama su KMI standartais. 
Tai leidžia nustatyti, ar žmogaus svoris normalus, ar per mažas, ar per didelis. KMI nematuoja jūsų kūno sudėties (riebalai ir raumenys), bet gali padėti įvertinti jūsų bendrą riziką susirgti tam tikromis ligomis.

Mitybos būklės pagal KMI ir rizikos susirgti lentelė:

Plačiau apie antsvorį vaizdo reportažuose

Budapest Timelapse
PlayPlay
Norway Timelapse
PlayPlay
Slide
previous arrow
next arrow
Budapest Timelapse
Norway Timelapse
previous arrow
next arrow
patarimai
 Gerkite vandenį (ypač prieš valgį) – tai gali paspartinti medžiagų apykaitą ir padėti pajusti sotumo jausmą
vanduo
 Gerkite kavą (be cukraus), jei esate kapučino arba late mėgėjas, pabandykite pradėti gerti juodą kavą
kava
 Mažinkite pridėtinio cukraus vartojimą ir būtinai skaitykite etiketes. Net vadinamuose sveikuose maisto produktuose gali būti pridėtinio cukraus. Cukrus sukelia staigius gliukozės kiekio šuolius kraujyje, dėl kurių vystosi priklausomybė produktams ir auga svoris
cukrus
 Skirtingai nuo sudėtinių angliavandenių, paprastieji angliavandeniai yra netekę beveik visos maistingosios dalies, kurioje yra randama vitaminų ir mineralų. Dėl šios priežasties juos galima laikyti tuščiomis kalorijomis. Dėl per didelio paprastųjų angliavandenių suvartojimo, per didelis gliukozės kiekis organizme virsta riebalais
angliavandeniai
 Namuose visada turėkite sveiko maisto jei išalktumėte, pavyzdžiui, vaisių, riešutų, mažų morkyčių, jogurto ir kietai virtų kiaušinių
maistas
 Valgykite daugiau baltymų – jie gali Jums padėti ilgiau jaustis sotiems. Rinkitės neriebių baltymų šaltinius
mesa
 Rinkitės maistą, kuriame yra mažai riebalų, ypač sočiųjų riebiųjų rūgščių ir cholesterolio. Venkite greito, kepto arba skrudinto maisto
uzkandziai
 Gėrimų, įskaitant alkoholį, sudėtyje taip pat yra kalorijų, todėl pabandykite sumažinti saldžių gėrimų vartojimą
kokteliai
 Gerkite žalią arbatą – joje yra kofeino ir antioksidantų, vadinamų katechinais. Manoma, kad jie dirba sinergistiškai su kofeinu ir taip paspartina riebalų deginimą
arbata
 Keiskite savo valgymo elgseną ir įpročius. Laikykitės mitybos režimo, maistą kramtykite lėčiau – smegenys užtrunka, kol suvokia, kad Jūs suvalgėte pakankamai. Venkite dažno užkandžiavimo
asortimentas
 Ribokite suvartojamų kalorijų kiekį. Rinkitės mažo kaloringumo (800-1500 kcal) dietą. Valgykite daugiau skaidulų – padidinkite vaisių, o ypač daržovių kiekį kasdieniame maisto racione
salotos
 Derinkite aerobinius pratimus su jėgos pratimais. Tai puikus būdas pagerinti ne tik savo fizinę, bet ir psichinę sveikatą
sportas
 Pradėkite kontroliuoti suvalgomo maisto porcijos dydį arba skaičiuoti kalorijas – pabandykite rašyti maisto žurnalą, stebėti valgius arba naudoti mažesnes lėkštes, kad galėtumėte kontroliuoti porcijas
miltai

Ieškokite Orlistat vaistinėse ir jų e-parduotuvėse

Apie antsvorį

Antsvorio keliama rizika

Svarbu žinoti, kad antsvoris gali pakenkti Jūsų sveikatai. Padidėja rizika susirgti šiomis ligomis:

·         aukštas kraujo spaudimas

·         cukrinis diabetas

·         širdies ligos

·         insultas

·         tam tikros vėžio formos

·         osteoartritas

Pasitarkite su gydytoju dėl šių būklių išsivystymo rizikos.

 

Svorio mažėjimo nauda

Svorio mažinimas ir jo palaikymas, pvz., dietos laikymasis ir fizinio aktyvumo didinimas, gali padėti sumažinti sunkių sveikatos sutrikimų riziką ir išsaugoti Jūsų sveikatą.

 

Naudingi patarimai dėl dietos ir numatomo suvartoti kalorijų ir riebalų kiekio, vartojant Orlistat Polpharma

Vartojant Orlistat Polpharma kartu reikia laikytis sumažinto kaloringumo ir mažai riebalų turinčios dietos. Kapsulės veikia, neleisdamos absorbuotis kai kuriems riebalams, bet Jūs ir toliau galite valgyti pagrindinių medžiagų grupių maistą.

Nors Jums reikia sekti, kiek kalorijų ir riebalų Jūs vartojate, svarbu laikytis subalansuotos dietos. Turėtumėte rinktis maistą, kurio sudėtyje yra įvairių maistinių medžiagų ir išmokti maitintis sveikai.

 

Kalorijų ir riebalų kiekio svarba

Kalorijos yra kūnui reikalingos energijos matavimo vienetas. Jos kartais vadinamos kilokalorijomis arba kcal. Energija taip pat gali būti matuojama kilodžauliais, kurie būna nurodyti ant maisto etikečių.

·      Kalorijų norma yra didžiausias kalorijų kiekis, kurį suvartojate kiekvieną dieną. Žiūrėkite toliau šiame skyriuje pateiktą lentelę.

·      Riebalų norma yra didžiausias gramų kiekis, kurį suvalgote kiekvieno valgio metu. Riebalų normų lentelę, padedančią nustatyti numatomų suvartoti kalorijų kiekį, žiūrėkite toliau.

·      Kapsulių veikimo būdas yra toks, kad kontroliuoti numatomų suvartoti riebalų kiekį yra svarbiausia sąlyga. Vartojant Orlistat Polpharma kapsules, Jūsų organizmas pašalins daugiau riebalų, todėl jis gali sunkiai susidoroti su tokiu kiekiu riebalų, kiek jų valgydavote anksčiau. Laikydamiesi savo nustatytos riebalų normos, Jūs pagerinsite svorio mažinimo rezultatus ir sumažinsite dėl mitybos atsirandančių gydymo poveikių riziką.

·         Svorį Jūs turėtumėte mažinti palaipsniui ir tolygiai, maždaug po 0,5 kg per savaitę.

 

Kaip nustatyti galimą suvartoti kalorijų kiekį

Toliau esanti lentelė sudaryta taip, kad joje nurodomas per dieną suvartotinų kalorijų kiekis yra maždaug 500 kalorijų mažesnis, nei reikia Jūsų kūno svoriui palaikyti. Per savaitę suvartotinos kalorijos sumažinamos 3500, o tai sudaro kalorijų kiekį, kurį išskiria maždaug 0,5 kg riebalų.

 

Vien tik nustatytas kalorijų kiekis leis Jums palaipsniui ir tolygiai per savaitę atsikratyti apie 0,5 kg svorio, nejaučiant nusivylimo ar alkio.

 

Nerekomenduojama suvartoti mažiau kaip 1200 kalorijų per parą.

 

Norėdami nustatyti galimų suvartoti kalorijų kiekį, turite žinoti savo fizinio aktyvumo lygį. Kuo aktyvesni esate, tuo daugiau kalorijų galite suvartoti.

·         Mažas aktyvumas reiškia, kad Jūs vaikštote mažai arba visai nevaikštote, nelipate laiptais, nedirbate sode arba neužsiimate kita kasdienine fizine veikla.

·         Vidutinis aktyvumas reiškia, kad kasdieninės fizinės veiklos metu Jūs sunaudojate 150 kalorijų. Vidutinio aktyvumo pavyzdžiai yra ėjimas maždaug 3 kilometrus, darbas sode 30–45 minutes, bėgimas 2 kilometrus per 15 minučių. Pasirinkite lygį, kuris labiausiai atitinka Jūsų kasdieninį gyvenimą. Jeigu abejojate, kurį lygį pasirinkti, rinkitės mažą aktyvumą.

 

 Moterys

 

Mažas aktyvumas

mažiau nei 68,1 kg

1200 kalorijų

Nuo 68,1 kg iki 74,7 kg

1400 kalorijų

Nuo 74,8 kg iki 83,9 kg

1600 kalorijų

84,0 kg ir daugiau

1800 kalorijų

Vidutinis aktyvumas

Mažiau nei 61,2 kg

1400 kalorijų

Nuo 61,3 kg iki 65,7 kg

1600 kalorijų

65,8 kg ir daugiau

1800 kalorijų

 

 Vyrai

 

Mažas aktyvumas

Mažiau nei 65,7 kg

1400 kalorijų

Nuo 65,8 kg iki 70,2 kg

1600 kalorijų

70,3 kg ir daugiau

1800 kalorijų

Vidutinis aktyvumas

59 kg ir daugiau

1800 kalorijų

 

Kaip nustatyti galimų suvartoti riebalų kiekį

Toliau esanti lentelė parodo, kaip nustatyti galimų suvartoti riebalų kiekį, remiantis per parą leidžiamų suvartoti kalorijų kiekiu. Turite suplanuoti valgyti tris kartus per dieną. Pvz., jei nustatėte 1400 kalorijų ribą, didžiausias leidžiamų suvartoti su maistu riebalų kiekis būtų 15 g. Norint išlaikyti leidžiamą suvartoti riebalų kiekį, užkandžiuose negali būti daugiau nei 3 g riebalų.

 

Kalorijų kiekis, kurį galite suvartoti per parą

Didžiausias leidžiamas riebalų, gaunamų su pagrindiniu maistu, kiekis

Didžiausias leidžiamas riebalų, gaunamų su užkandžiais, kiekis

1200

12 g

3 g

1400

15 g

3 g

1600

17 g

3 g

1800

19 g

3 g

Atsiminkite

·         Laikykitės realių kalorijų ir riebalų normų ribų. Tai padės Jums ilgai išlaikyti svorio mažėjimą.

·         Rašykite į savo maisto dienoraštį, ką valgote, taip pat ir kalorijų bei riebalų kiekius.

·         Prieš pradėdami vartoti kapsules pasistenkite būti fiziškai aktyvesni. Fizinis aktyvumas yra svarbi sudedamoji svorio mažinimo programos dalis. Nepamirškite pasitarti su gydytoju, jei anksčiau nebuvote fiziškai aktyvūs.

·         Išlikite fiziškai aktyvūs vartodami Orlistat Polpharma ir baigę gydymą.

 

Orlistat Polpharma svorio mažinimo programa susideda iš kapsulių, mitybos plano, įvairių priemonių, padėsiančių Jums sužinoti, kaip laikytis sumažinto kaloringumo ir mažai riebalų turinčios dietos, bei nurodymų, kaip tapti aktyvesniems.